Manufacturer of a wide range of products which include industrial oxy fuel cutting machine.
₹ 755000 / Unit Get Latest Price
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Brand | FCS |
| Max Cutting Thickness | 180mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Capacity | 900mm/Min |
| Power Source | Oxy Fuel |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 380V |
| Material | MS |
| Phase | Three Phase |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Unit
Fast Solution (CEO)
Fast Cutting Solution
Khewat/ Khata No - 571/522, Khautani No-801, Saroorpur Industrial Area, Sector 53, Near Nagar Chowk
Faridabad - 121005, Haryana, India