Prominent & Leading Manufacturer from Faridabad, we offer cnc plasma cutting machine, portable cnc flame plasma cutting machine, portable cum gantry, cnc gas cutting machine, air plasma cutting machine and plasma cutting nozzle.
₹ 600000 / Piece Get Latest Price
| Cutting Thickness | More Than 30 mm |
| Automation Grade | Semi-automatic |
| Voltage | 220v |
| Material | Mild Steel |
| Machine Capacity | According to machine size |
| Phase | 3 kva |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 125000 / Piece Get Latest Price
| Cutting Thickness | 30 mm |
| Automation Grade | Semi-automatic |
| Power | Electric |
| Voltage | 220V |
| Material | Mild Steel |
| Phase | 3 Phase |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 320000 / Piece Get Latest Price
| Maximum Lifting Capacity | 5 ton, 15 Feet |
| Product Type | Single Girder |
| Surface Finish | Polished |
| Brand | Fast Cutting Solution |
| Automation Grade | Automatic |
| Is It Portable | Portable |
| I Deal In | New Only |
| Max Height | 20 Feet |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 650000 / Piece Get Latest Price
| XY Axis Working Area | 300 x 300 mm |
| Cutting Thickness | 10 mm |
| Model Name/Number | fcs3015 |
| Layout | Vertical |
| Brand/Make | FCS |
| Automation Grade | Automatic |
| Cutting Mode | 1.5 by 3 mtr |
| Drive System | 22 |
| Input Voltage | 220V |
Minimum order quantity: 50 Piece
Fast Solution (CEO)
Fast Cutting Solution
Khewat/ Khata No - 571/522, Khautani No-801, Saroorpur Industrial Area, Sector 53, Near Nagar Chowk
Faridabad - 121005, Haryana, India