Pioneers in the industry, we offer automatic laser cutting machine, industrial laser cutting machine, tube fiber laser cutting machine, cnc laser cutting machine, laser cutting machine and tube / pipe fiber laser cutting machine from India.
₹ 1440000 / Unit Get Latest Price
| Machine Type | Laser Cutting |
| Laser Power | 1000 W |
| Working Area | 1300*900 mm |
| Cutting Material | Fiber |
| Brand | FCS |
| Usage/Application | Industrial |
| Cutting Speed | 2500 RPM |
| Voltage | 480 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50Hz |
| Phase | Three Phase |
| Power Source | Electric |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Unit
₹ 2100000 / Piece Get Latest Price
| Machine Type | Laser Cutting |
| Working Area | 1300*900 mm |
| Laser Power | 2 kW |
| Cutting Material | Fiber |
| Brand | FCS |
| Usage/Application | Industrial |
| Capacity | 20 m/min |
| Cutting Speed | 1500 RPM |
| Voltage | 320 V |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Frequency | 50Hz |
| Phase | Three Phase |
| Power Source | Electric |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 3200000 / Piece Get Latest Price
| Laser Power | 1000 W |
| Type of Machine | Fiber Laser Cutting Machine |
| Working Area | More Than 4000*2000 mm |
| Cutting Material | Mild Steel |
| Brand | FCS |
| Usage/Application | Laser Pipe Cutting Machine |
| Automation Grade | Automatic |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 1500000 / Piece Get Latest Price
| Working Area | 1300*900 mm |
| Cutting Material | Mild Steel |
| Brand | Fast Cutting Solution |
| Usage/Application | Laser Pipe Cutting Machine |
| Voltage | 220V |
| Automation Grade | Automatic |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 2050000 / Unit Get Latest Price
| Machine Type | Laser Cutting |
| Cutting Material | Fiber |
| Model Name/Number | fcs3015 |
| Brand | FCS |
| Usage/Application | Industrial |
| Capacity | 22 m/min |
| Laser Power | 3.5 kW |
| Cutting Speed | 2000 RPM |
| Voltage | 440 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
| Power Source | Electric |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Unit
₹ 3200000 / Piece Get Latest Price
| Type of Machine | Fiber Laser Cutting Machine |
| Working Area | More Than 4000*2000 mm |
| Cutting Material | Mild Steel |
| Brand | FCS |
| Usage/Application | Laser Pipe Cutting Machine |
| Automation Grade | Automatic |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 1400000 / Piece Get Latest Price
| Working Area | 1300*900 mm |
| Type of Machine | Fiber Laser Cutting Machine |
| Cutting Material | Mild Steel |
| Brand | Fast Cutting Solution |
| Voltage | 220V |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50Hz |
Minimum order quantity: 100 Piece
Fast Solution (CEO)
Fast Cutting Solution
Khewat/ Khata No - 571/522, Khautani No-801, Saroorpur Industrial Area, Sector 53, Near Nagar Chowk
Faridabad - 121005, Haryana, India