Pioneers in the industry, we offer hypertherm plasma consumables, plasma anti collision torch holder and plasma cutting electrode copper automotive 2.5mm 350mm 90a from India.
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Consumable Type | Rod |
| Usage/Application | Industrial |
| Fuel Gas Type | LPG |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Surface Finish | Polished |
| Customisation | Not Customised |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 5800 / Piece Get Latest Price
| Model Name/Number | FCS |
| Usage/Application | For Plasma Anti Collision Torch Holder |
| Torch Type | Cutting torch |
| Brand | Fast Cutting Solution |
| Fuel Gas Type | Oxy-Acetylene |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Size/Diameter | 2.5 mm X 350 mm |
| Material | Copper |
| Length | 350 mm |
| Application/Usage | Automotive |
| Packaging Type | Box |
| Welding current range | 90 A |
| Size | >5 mm |
Minimum order quantity: 100 Piece
Fast Solution (CEO)
Fast Cutting Solution
Khewat/ Khata No - 571/522, Khautani No-801, Saroorpur Industrial Area, Sector 53, Near Nagar Chowk
Faridabad - 121005, Haryana, India